HOŞGELDİNİZ

Yapım Laboratuvarı : Yapımcılık ile ilgili bilmek istediğiniz herşey...Zeynep Özbatur Atakan'ın gözlemleri, deneyimleri, paylaştıkları...

13 Mart 2017 Pazartesi

YEKTA KOPAN USTALIK SINIFI


YEKTA KOPAN İLE BİR ÖYKÜNÜN İZİNDE

Yekta Kopan, bir Master Class (Ustalık Sınıfı) buluşması ile YapımLab’de.

Kopan, üç saat sürecek bu oturumda bir öyküsünün yazılış sürecini katılımcılarla paylaşacak. Fikir nasıl oluştu, nasıl gelişti? Hangi kaynak metinlerle ilişki kuruldu? Karakterler nasıl oluştu? Zaman-mekan ilişkisi, simgeler, atmosfer... Katılımcıların soruları ve yorumlarıyla, yazma sürecinin dinamikleri her yönüyle konuşulacak. Yekta Kopan’ın son kitabı Sakın Oraya Gitme’den Cesur Geyikler öyküsünün konuşulacağı buluşma, sadece yazmak isteyenler için değil, bir metnin arka planını okumak isteyenler için de ilgi çekici.

Yekta Kopan Hakkında :

Yekta Kopan 1968’de doğdu. Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri adlı kitabı 2002 Sait Faik Hikâye Armağanı’na, Karbon Kopya adlı kitabı 2007 Dünya Kitap Yılın Telif Kitabı Ödülü’ne, Bir de Baktım Yoksun adlı kitabı 2010 Yunus Nadi Öykü Ödülü’ne ve 2010 Haldun Taner Öykü Ödülü’ne değer bulundu. Çocuk kitabı Burun 2009’da yayımlandı. 2014 yılında öykü üstüne bir sözlük çalışması olan İpekli Mendil’in editörlüğünü yaptı. Kitapları çeşitli dillere çevrildi.

Tarih: 02.Nisan.2017 Pazar
Yer   : Yapımlab
Saat  : 14.00-17.00
Kayıt için 0212 256 4556 'dan Ayşegül Yeşim'e ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder